Bejelentkezés
Keresés
Heti Ranglista
| Március – Április | |
| tovább >> |
Kedvenc képünk
Online felhasználók (0)
Online vendégek (7)
Online vendégek (7)
A Dűne ösvényei
| Szerző: | Herbert, Frank; Herbert, Brian; Anderson, Kevin J. |
| Kiadó: | Szukits Könyvkiadó |
| Megjelenés éve: | 2009 |
| Terjedelem: | 336 oldal |
| Sorozat: | A Dűne ciklus befejezése |
| Nyelv: | magyar |
| Kategória: | sci-fi |
| Kapcsolódó írás: | Frank Herbert |
| Értékelés: |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
Értékelés: 0 (0) | Értékeld Te is! |
| Kedvenc: 0 | Olvasott: 0 | Polcon: 0 tagnál | |
| Kínálja: 0 | Keresi: 0 | tag | |
Élt valaha egy író, aki megálmodta a Dűnét... a sivatagbolygót, mely a rejtélyes fremenek és az élethosszabbító melanzs hazája. Frank Herbert évek munkájával írta meg A Dűne című művét, közben számtalan olyan gondolatot is papírra vetve, mely a végső regénybe nem került bele. Ezen, mindmáig kiadatlan regényfejezetek és A Dűnével kapcsolatos írói levelezések tárháza a jelen kötet, mely rávilágít a teremtő elme zsenialitására.
Hozzászólások
FilioMortale
2010.01.12. 10:56 |
# 5
Ave
Előszó
A most következő firkálmányom teljes mértékben szubjektív és egy jól megfogalmazott kritikáktól nagyon messze áll. Az eddigi személyes benyomásaimat vetem „papírra” A Dűne Ösvényei kapcsán.
Mostanában a régi szép időkhöz képest nagyon kevés időm van olvasni, ezért rákaptam a kritikák olvasgatására (pl Galaktika) és ezek segítségével próbálok vásárolgatni. Ennek ellenére mindig félve veszek le egy-egy Sci-Fi könyvet a könyvesbolt polcáról a kritikák és a könyvajánlók ellenére sem lehetek biztos, hogy a könyv fogja e hozni a számomra elvárható ár/érték arányt ami persze egy nagyon szubjektív dolog, ezekkel a paraméterekkel a hátam mögött, ám vak fanatizmussal (ha a többi Dűne kiadvány megvan ez is kell a sorba a többi mellé) szereztem be A Dűne Ösvényeit, bevallom nem kicsit féltem a döntésemtől mivel, mint írtam vak fanatizmussal hoztam azt meg.
Kellemes csalódás ért ezért nem is bírtam magammal és most szétkürtölöm az eddigi tapasztalataimat
. A könyv felénél járok Előszó/Bevezetés, A Fűszerbolygó, A Dűne levelei fejezeteket olvastam eddig és maximálisan meg vagyok elégedve a könyv már most meghozta nekem hangulatával és információival a számomra kielégítő ár/érték arányt, még hátra vannak a Kiadatlan/Új Fejezetek és a Novellák. Hosszú idő óta megint elégedett vagyok egy a kezembe vett „új” sci-fi könyvvel (a legutóbb akkor éreztem így amikor Mark W. Tiedemann Káprázat című regényét olvastam) .
A Dűne Ösvényeit így félig kiolvasva már most tudom nyugodt lelkiismerettel mindenkinek ajánlani. Azoknak is akik a Dűne utójátékaival (pl. Dűne Vadászai) nem voltak megelégedve.
Tiszteletem
Előszó
A most következő firkálmányom teljes mértékben szubjektív és egy jól megfogalmazott kritikáktól nagyon messze áll. Az eddigi személyes benyomásaimat vetem „papírra” A Dűne Ösvényei kapcsán.
Mostanában a régi szép időkhöz képest nagyon kevés időm van olvasni, ezért rákaptam a kritikák olvasgatására (pl Galaktika) és ezek segítségével próbálok vásárolgatni. Ennek ellenére mindig félve veszek le egy-egy Sci-Fi könyvet a könyvesbolt polcáról a kritikák és a könyvajánlók ellenére sem lehetek biztos, hogy a könyv fogja e hozni a számomra elvárható ár/érték arányt ami persze egy nagyon szubjektív dolog, ezekkel a paraméterekkel a hátam mögött, ám vak fanatizmussal (ha a többi Dűne kiadvány megvan ez is kell a sorba a többi mellé) szereztem be A Dűne Ösvényeit, bevallom nem kicsit féltem a döntésemtől mivel, mint írtam vak fanatizmussal hoztam azt meg.
Kellemes csalódás ért ezért nem is bírtam magammal és most szétkürtölöm az eddigi tapasztalataimat
A Dűne Ösvényeit így félig kiolvasva már most tudom nyugodt lelkiismerettel mindenkinek ajánlani. Azoknak is akik a Dűne utójátékaival (pl. Dűne Vadászai) nem voltak megelégedve.
Tiszteletem
Gladon
2010.01.05. 7:45 |
# 4
FilioMortale írta:
Üdv
Nos végre a kezemben van a drága
(Dűne Ösvényei) még nem olvastam végig sőt csak az elején járok az alternatív dűnének melyet annó a mester Fűszerbolygó címmel látott el, de az eddigiek fényében azt kell mondjam nem fogok csalódni. Jó látni, hogy miből alakult ki a &"végleges&" Dűne és hogyan változtak bizonyos koncepciók ám ennek ellenére is tartogat izgalmas részeket egy kicsit lassabb egy kicsit más meglátásom szerint de éppen ezért izgalmas.....
Tiszteletem
Nos végre a kezemben van a drága
Tiszteletem
Ha a végére értél a könyvnek, én a végítéletre is kíváncsi lennék.
FilioMortale
2010.01.04. 8:41 |
# 3
Üdv
Nos végre a kezemben van a drága
(Dűne Ösvényei) még nem olvastam végig sőt csak az elején járok az alternatív dűnének melyet annó a mester Fűszerbolygó címmel látott el, de az eddigiek fényében azt kell mondjam nem fogok csalódni. Jó látni, hogy miből alakult ki a &"végleges&" Dűne és hogyan változtak bizonyos koncepciók ám ennek ellenére is tartogat izgalmas részeket egy kicsit lassabb egy kicsit más meglátásom szerint de éppen ezért izgalmas.....
Tiszteletem
Nos végre a kezemben van a drága
Tiszteletem
Gladon
2009.12.02. 19:48 |
# 2
Herbert levelei és a kiadatlan fejezetek nekem is felkeltették az érdeklődésem. 
FilioMortale
2009.12.02. 17:06 |
# 1
Üdv
Engem majd érdekel ha lesz értekezésem megvenni, ha már végigolvastam az eddig megjelenteket...
Engem majd érdekel ha lesz értekezésem megvenni, ha már végigolvastam az eddig megjelenteket...









A hozzászólás csak regisztrált és bejelentkezett felhasználók számára engedélyezett.
Kérjük jelentkezz be, vagy regisztrálj.