Bejelentkezés

Keresés

Heti Ranglista

Szeptember – Október
1.  vg24 (1)
tovább >>        

Kedvenc képünk

Online felhasználók (0)

Online vendégek (4)

Elismerések

eFestival2009
eFestival2009
eFestival2009

Hírdetések

Cory Doctorow: Kistestvér
Szerzőket, szerkesztőket keresünk!

2015-ös Aurealis díj jelöltjei

Nagyvilág | Beküldte: Mary Blade | 2016.02.18. 14:22

Megvannak az idei Aurealis díj jelöltjei. Magát a díjat 1995 óta osztja ki minden évben az Aurealis Magazine kiadói.
A díjat idén Queensland (Ausztrália egyik tagállama) fővárosában Brisbaneban adják át az 55. Australian National Scienc Fiction Conventionon, melyet március 25-28 közt rendeznek meg.

Legjobb gyermek könyv

A Week Without Tuesday, Angelica Banks
The Cut-Out, Jack Heath
A Single Stone, Meg McKinlay
Bella and the Wandering House, Meg McKinlay
The Mapmaker Chronicles: Prisoner of the Black Hawk, A.L. Tait

Legjobb illusztrációs könyv

The Undertaker Morton Stone Vol.1, Gary Chaloner, Ben Templesmith, Ashley Wood
The Diemenois, Jamie Clennett
Unmasked Vol.1: Going Straight is No Way to Die, Christian Read
The Singing Bones, Shaun Tan
Fly the Colour Fantastica, Anonim személy

Legjobb ifjúsági elbeszélés

In Sheep’s Clothing, Kimberly Gaal
The Nexus Tree, Kimberly Gaal
The Miseducation of Mara Lys, Deborah Kalin
The Heart of the Labyrinth, DK Mok
Blueblood, Faith Mudge
Welcome to Orphancorp, Marlee Jane Ward

Legjobb horror elbeszélés

Bullets, Joanne Anderton
Consorting with Filt, Lisa L Hannett
Heirloom Pieces, Lisa L Hannett
The Briskwater Mare, Deborah Kalin
Breaking Windows, Tracie McBride
Self, Contained, Kirstyn McDermott

Legjobb horror novella

Night Shift, Dirk Flinthart
The Cherry Crow Children of Haverny Wood, Deborah Kalin
The Miseducation of Mara Lys, Deborah Kalin
Wages of Honey, Deborah Kalin
Sleepless, Jay Kristoff
Ripper, Angela Slatter

Legjobb fantasy elbeszélés

The Giant’s Lady, Rowena Cory Daniells
The Jellyfish Collector, Michelle Goldsmith
A Shot of Salt Water, Lisa L Hannett
Almost Days, DK Mok
Blueblood, Faith Mudge
Husk and Sheaf, Suzanne Willis

Legjobb fantasy novella

Lodloc and The Bear, Steve Cameron
Defy the Grey Kings, Jason Fischer
Broken Glass, Stephanie Gunn
The Flowers that Bloom Where Blood Touches the Earth, Stephanie Gunn
Haunting Matilda, Dmetri Kakmi
Of Sorrow and Such, Angela Slatter

Legjobb science fiction elbeszélés

2B, Joanne Anderton
The Marriage of the Corn King, Claire McKenna
Alchemy and Ice, Charlotte Nash
Witnessing, Kaaron Warren
All the Wrong Places, Sean Williams

Legjobb science fiction novella

Blood and Ink, Jack Bridges, Prizm Books
The Molenstraat Music Festival, Sean Monaghan
By Frogsled and Lizardback to Outcast Venusian Lepers, Garth Nix

Legjobb novellagyűjtemény

The Abandonment of Grace and Everything Thereafter, Shane Jiraiya Cummings
Striking Fire, Dirk Flinthart
Cherry Crow Children, Deborah Kalin
To Hold the Bridge, Garth Nix
The Fading, Carole Nomarhas
The Finest Ass in the Universe, Anna Tambour

Legjobb antológia

Hear Me Roar, Liz Grzyb
The Year’s Best Australian Fantasy and Horror 2014, Liz Grzyb, Talie Helene
Bloodlines, Amanda Pillar
Meeting Infinity, Jonathan Strahan
The Year’s Best Science Fiction and Fantasy 9, Jonathan Strahan
Focus 2014: Highlights of Australian Short Fiction, Tehani Wessely

Legjobb ifjúsági regény

In The Skin of a Monster, Kathryn Barker
Lady Helen and the Dark Days Club, Alison Goodman
The Fire Sermon, Francesca Haig
Day Boy, Trent Jamieson
Illuminae, Amie Kaufman, Jay Kristoff
The Hush, Skye Melki-Wagner

Legjobb fantasy regény

In The Skin of a Monster, Kathryn Barker
Lady Helen and the Dark Days Club, Alison Goodman
Day Boy, Trent Jamieson
The Dagger’s Path, Glenda Larke
Tower Of Thorns, Juliet Marillier
Skin, Ilka Tampke

Legjobb scence fiction regény

Crossed, Evelyn Blackwell
Clade, James Bradley
Illuminae, Amie Kaufman, Jay Kristoff
Their Fractured Light, Amie Kaufman, Meagan Spooner
Renegade, Joel Shepherd
Twinmaker: Fall, Sean Williams

Sara Douglass könyv sorozat díj

The Chronicles of King Rolen’s Kin [The King’s Bastard, The Uncrowned King, The Usurper, The King’s Man, King Breaker], Rowena Cory Daniells
The Watergivers [The Last Stormlord, Stormlord Rising, Stormlord’s Exile], Glenda Larke
The Lumatere Chronicles [Finnikin of the Rock, Froi of the Exiles, Quintana of Charyn], Melina Marchetta
Sevenwaters [Daughter of the Forest, Son of the Shadows, Child of the Prophecy, Heir to Sevenwaters, Seer of Sevenwaters, Flame of Sevenwaters], Juliet Marillier
The Laws of Magic [Blaze Of Glory, Heart Of Gold, Word Of Honour, Time Of Trial, Moment Of Truth, Hour Of Need], Michael Pryor
Creature Court [Power and Majesty, Shattered City, Reign of Beasts], Tansy Rayner Roberts

Hivatalos weboldal



.

Elválasztó

A legutóbbi öt írás ebben a témában

Hozzászólások

 


A hozzászólás csak regisztrált és bejelentkezett felhasználók számára engedélyezett.
Kérjük jelentkezz be, vagy regisztrálj.